Відділ освіти, молоді та спорту Ратнівської районної державної адміністрації

5 вересня 2019 року в комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Ратнівської районної ради відбулося засідання круглого столу педагогічних працівників закладів дошкільної освіти з питань організаційних засад діяльності інклюзивних груп.

5 вересня 2019 року в комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Ратнівської районної ради відбулося засідання круглого  столу педагогічних працівників  закладів дошкільної  освіти з питань організаційних засад діяльності інклюзивних груп.

Під час зустрічі розглянуто ряд важливих питань. Олена Рудчик, директор інклюзивно-ресурсного центру, висвітлила питання нормативно-правового забезпечення інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти, наголосивши на важливості командного підходу у роботі та функціях кожного учасника команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами.

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» виховання і навчання таких дітей здійснюється за окремими програмами і методиками, розробленими на основі Державного базового компоненту дошкільної освіти. Ключові освітні завдання, зміст педагогічної роботи за напрямами корекційних програм педагогам детально охарактеризувала практичний психолог ІРЦ Юлія Кіперчук.

Про алгоритм написання індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами, визначення стратегій та цілей освітнього процесу, можливі адаптації та модифікації  розповіла практичний психолог Тетяна Юрчик. Вчитель-дефектолог, Людмила Дордюк, ознайомила присутніх із стратегією особистісно орієнтованого спрямування освітнього процесу та ключовими завданнями  діяльності асистента вихователя в ЗДО.

З педагогами було обговорено ряд організаційних питань щодо діяльності інклюзивних груп закладів дошкільної освіти району та об’єднаних територіальних громад. « повернутися до списку новин