9 січня 2019 року відбулася зустріч фахівців комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ратнівської районної ради із педагогічними працівниками закладів освіти, які здійснюють психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами.

Директор центру, Олена Рудчик, презентувала установу, ознайомила  з її матеріально-технічною базою, розповіла  про мету, завдання створення і діяльність. Практичний психолог  Тетяна Юрчик провела із присутніми  міні-тренінг, а вчитель-логопед Наталія Мицюк обґрунтувала сучасні тенденції розвитку інклюзивної освіти, наголосила на необхідності знання, розуміння та оперування сучасними термінами у даній галузі згідно нової редакції Закону України «Про освіту», зокрема статті 1.

З метою актуалізації та закріплення знань 12 вчителів закладів освіти району опрацьовували ключові поняття інклюзивної освіти, а саме: універсальний дизайн освітнього середовища, розумне пристосування, індивідуальна освітня траєкторія, індивідуальні програма та план розвитку, психолого-педагогічні послуги та ін. Педагоги в групах  створювали та презентували свої проекти, ділилися досвідом та власними напрацюваннями щодо  навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Захід проходив у жвавому темпі, гарному настрої, святковій різдвяній атмосфері, а  завершився він традиційною колядкою «Нова радість стала…»