Сектор освіти Ратнівської районної державної адміністрації

21 березня світ висловлює підтримку людям із синдромом Дауна

Всесвітній день «сонячних людей» заснований у 2006 році на VI міжнародному симпозіумі по Синдрому Дауна в Пальма де Майорка.  Березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію (березень – третій місяць року) за 21 хромосомою (тому і 21 березня).

В цей день та напередодні по всьому світу організовуються події та акції,спрямовані на підвищення обізнаності громадськості. Одним з таких заходів є традиційний флешмоб #LotsOfSocks , який цьогоріч проходить під хештегом #шкарпетуйся. Щоб підтримати людей із додатковою, третьою хромосомою в 21-й парі, їхніх близьких та рідних, достатньо одягнути різнокольорові непарні шкарпетки. Саме вони є традиційним символом цього дня. У таких шкарпетках ви відчуєте на собі здивовані погляди перехожих, бо саме так почуваються люди із синдромом Дауна в нашому суспільстві.

         Фахівці комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ратнівської районної ради долучилися до флешмобу #LotsOfSocks під хештегом  #шкарпетуйся. Від нас, оточуючих, треба зовсім небагато - любові, терпіння, турботи та ласки. Тоді "сонячні" люди випромінюватимуть стільки сонця, що вистачить на всіх навколо!« повернутися до списку новин