11 жовтня 2019 року в комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Ратнівської районної ради відбувся тренінг для практичних психологів «Успішна інтеграція дитини з особливими освітніми потребами в освітній простір».

11 жовтня 2019 року в комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Ратнівської районної ради відбувся тренінг  для  практичних психологів  «Успішна інтеграція дитини з особливими освітніми потребами в освітній простір».

Відкрила захід  Олена Рудчик, привітавши  присутніх з прийдешніми святами, які традиційно відзначаються в Україні 14 жовтня, та ознайомила з напрямками та основними завданнями діяльності установи. Також розповіла практичним психологам, що комплексна оцінка в інклюзивно-ресурсному центрі здійснюється за допомогою сучасних методик Leiter -3, Wisk- IVPep-3, CASD, Conners, за якими фахівці центру пройшли навчання та успішно склали іспит, зайнявши 5 та 6 місця рейтингової таблиці області. Директор відзначила, що проведення такої діагностики за допомогою зазначених методик сприятиме застосуванню єдиних підходів до комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами та залученню таких діток до освітнього простору.

Після знайомства учасників заходу практичні психологи інклюзивно-ресурсного центру Тетяна Юрчик і Юлія Кіперчук наголосили на актуальності проблем інтеграції дітей з особливими потребами в освітній простір та в соціальне середовище загалом.

Фахівці проводили тренінгові вправи,  у процесі виконання яких виникало безліч непередбачуваних ситуацій, учасники освоювали нові для них  ролі, виробляли характерні для кожної групи способи взаєморозуміння. Зокрема, вправа «Емоційна бухгалтерія» дала змогу зробити самоаналіз свого одного робочого дня  з метою моделювання реальної картини взаємодії психологів з дітьми з особливими потребами. Для того, аби учасники змогли зануритись у внутрішній світ цих дітей було проведено вправу «Картинна галерея», де програвались ролі дітей різних нозологій при нетрадиційному малюванні картин підручними матеріалами.

Завдяки запропонованим вправам та завданням  учасники спробували заглибитись в емоційний стан особливих дітей, відчути на мить особливості їх життя  у суспільстві.

Захід відбувся в теплій дружній атмосфері, учасники ділилися досвідом, а найактивніші  отримали в подарунок збірники «Арт-терапія та Арт-педагогіка в допомогу батькам та дітям в складних ситуаціях» за  редакцією Олени Тараріної, які зможуть практично використовувати у своїй роботі.