Сектор освіти Ратнівської районної державної адміністрації

Семінар-практикум «Педагогічний інструментарій вчителя початкових класів».

Виховати компетентного творчого учня може лише компетентний і творчий учитель. Робота педагогів супроводжується постійним спонуканням до творчості, жоден учитель не застосовує загальновідомі методики без свого відтінку, свого наголосу. Розуміючи важливість і складність проблем, що постають перед ними, учителі працюють над удосконаленням освітнього процесу. Саме з цією метою 19 лютого 2020 року методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту Ратнівської РДА на базі НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Жиричі проведено семінар-практикум  «Педагогічний інструментарій вчителя початкових класів».

Відкрила методичний захід завідувачка районним методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту Ратнівської РДА Тетяна Ганжа, яка ознайомила з планом роботи семінару. В свою чергу вона наголосила на необхідності переорієнтації мислення сучасного учителя, усвідомленні принципово нових вимог до його педагогічної діяльності, готовності використовувати інформаційні технології як допоміжний навчальний ресурс.

Валентина  Сашко, вчитель початкового навчання НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня  №1-гімназія» смт Ратне, вчитель-методист, провела майстер-клас «Розвиваємо творче та логічне мислення у школярів», ознайомила з методом «Карти Пассаторе». Продовжила методичний захід Валентина Поприго, вчитель початкового навчання НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня  №1- гімназія» смт Ратне, старший учитель, яка  розповіла про пошук нестандартних рішень та розвиток креативності за допомогою кубиків «Rorys story».

Директор НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Жиричі  Оксана Горох провела екскурсію блоком початкових класів, ознайомила присутніх з особливостями створення освітнього середовища у закладі.

Своїми методичними родзинками поділились члени методичного об’єднання вчителів початкового навчання НВК с. Жиричі: Валентина    Власюк – про метод сторітелінгу, Галина Чашук – про особливості створення театральної майстерні в початковій школі, Наталія Ковальчук – про роботу з медіатекстами із учнями початкових класів.

Практичний психолог НВК с. Жиричі Юлія Мороз провела з учасниками заходу заняття з елементами тренінгу «Ненасильницьке спілкування як спосіб гармонізації стосунків в освітньому середовищі».

На завершення роботи здійснено обмін думками та підведено підсумки.  Рефлексуючи з приводу проведеного заняття, учителі зазначили, що отримані знання обов’язково будуть використовувати у своїй роботі .

.