Семінар керівників гуртків еколого-натуралістичного  спрямування  та  вчителів природничих дисциплін

17  жовтня 2019 року методичним кабінетом відділу освіти , молоді та спорту  Ратнівської РДА  спільно з Центром дитячої та юнацької  творчості проведено  виїзний семінар керівників гуртків еколого-натуралістичного  спрямування  та  вчителів природничих дисциплін.  Педагоги району побували у Волинському обласному еколого-натуралістичному центрі, де мали змогу ознайомитися з роботою усіх його відділів , отримали методичну допомогу щодо організації гурткової роботи у закладах освіти, працівники центру презентували роботу  власного екологічного театру. Проектну діяльність центру висвітлила у своєму виступі Остапчук В.А., директор Волинського  обласного  еколого-натуралістичного центру.

У  рамках програми семінару вчителі відвідали лісовий розсадник ДП «Волинський  лісовий селекційно - насіннєвий центр»  поблизу села Гаразджа Луцького району,  площа якого становить 680 гектарів. Тут росте 180 видів декоративних та основних лісоутворюючих порід, а це – 260 найменувань.

Цікавою та змістовною була екскурсія  до  ботанічного заказника загальнодержавного значення «Воротнів», де  розміщений перший в Україні «Лісівничий молодіжний центр». Педагоги ознайомилися з роботою   шкіл-студій , які розміщені на території центру: «Школа майбутнього лісу», «Школа рибалки», «Школа лісового дизайнера», «Школа бджоляра», «Школа лісового кухаря», «Школа мисливця», «Школа садівника», «Шкільна майстерня».

В ході  проведення семінару  педагоги набули досвід щодо формуванням в учнів науково-дослідницьких умінь, екологічної грамотності,  природоохоронної  діяльності.