Щороку у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем людей з інвалідністю, захисту їх гідності, прав і благополуччя.

3 грудня 2019 року в комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Ратнівської районної ради відбувся психологічний тренінг для батьків «Щаслива дитина – благополучна родина», приурочений до Міжнародного дня людей з інвалідністю. На захід були запрошені: заступник начальника управління соціального захисту населення Ратнівської райдержадміністрації Зоя Володимирівна Лукашук та лікар-педіатр комунального некомерційного підприємства «Ратнівська центральна районна лікарня» Ратнівської районної ради Наталія Петрівна Власюк.

У ході роботи між батьками та представниками зазначених установ відбулася конструктивна розмова щодо питань соціального захисту дітей з обмеженими фізичними можливостями, а саме першочергове і безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, спеціальними засобами для спілкування та обміну інформацією. Ознайомлено з переліком послуг, які надаються дітям з інвалідністю у Волинському центрі соціальної реабілітації та у дитячому відділенні комунального некомерційного підприємства «Ратнівська центральна районна лікарня» Ратнівської районної ради, в інклюзивно-ресурсному центрі та закладах освіти району. Батькам було запропоновано пройти комплексне медичне обстеження їхніх дітей.

Фахівці інклюзивно-ресурсного центру провели з батьками та дітьми вправи з використанням тістопластичних матеріалів, спільно виготовляли іграшки-антистреси, ритмічну веселу руханку, малювали та ліпили пластиліном, виготовляли із ватних дисків сніговиків, клеїли нитками та кольоровою манкою сніжинки  створюючи свої маленькі зимові  шедеври.  На закінчення кожна дитина на дереві дружби залишила свій відбиток долоньки. Кожен малюнок для дитини - це маленька гра. Граючись, дитина розвивається, стає активною, розкутішою, сміливішою, безпосереднішою.

Батьки ділились своїми спогадами, переживаннями, писали вірші про своїх донечок та синочків, візуалізовували свої мрії на аркушах паперу із використанням фарб та нетрадиційних методів та засобів.

Людмила Дордюк, вчитель-дефектолог КУ «ІРЦ» Ратнівської районної ради, провела відеопрезентацію діяльності людей з інвалідністю: Альберта Ейнштейна, Луї Брайля, Людвіга Ван Бетховена, Ніколаса Вуйчича, Олени Акопян, Богдана Кравчука, Марини та Володимира Мажул.

В рамках благодійної акції «Від сердець до сердець» вихованців інклюзивного центру привітали учні та вчителі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня смт Ратне №2 ім. М.Заліпи. Подарували дітям солодощі, набори для малювання та сувенір-символ «Свічка Віри, Надії, Любові». Бажали здоров’я, гарних вражень, позитивних емоцій та творчої наснаги.

Інвалідність - це не вирок.  Якими б складними не були порушення розвитку, у дитини  завжди залишаються можливості розвиватися. Такими словами було завершено захід. Учасники тренінгу дякували і бажали один одному не зупинятись на досягнутому, допомагати дітям і вірити у їх світле майбутнє.