20 грудня 2018 року на базі ЗОШ І-ІІІ ступеня №2 смт Ратне відбувся тренінг для заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему «Сучасне освітнє середовище нової української школи».

20 грудня 2018 року на базі  ЗОШ І-ІІІ ступеня №2    смт Ратне відбувся тренінг для заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему «Сучасне освітнє середовище нової української школи».

Метою зібрання було ознайомитися з новими підходами до організації освітнього середовища та змісту навчальної діяльності в початковій школі               в умовах реалізації ідей Нової української школи.

Завідувач районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Тетяна Ганжа ознайомила присутніх з планом роботи та наголосила на необхідності формування ціннісного ставлення педагогів до впровадження змін у початковій школі.

Тренінг розпочався з цікавих вправ «Фруктовий сад», «Знайомство – свято життя».

Заступник директора з навчально-виховної роботи НВК с. Здомишель Валентина Соботович підготувала інформаційне повідомлення з теми «Від шкільного дизайну до освітньої екосистеми». Провела ряд вправ: «Найвища вежа», «Фрукти», інтелект-карта «Формуємо новий освітній ландшафт».

Своїми педагогічними родзинками поділилася вчитель зарубіжної літератури Ольга Сметюх, яка продемонструвала присутнім сучасні новітні технології: біоадекватну, вітагенну, розвивального навчання (методика «креолізації художніх текстів»), розвитку критичного мислення. Педагоги опрацьовували методи і прийоми: «Навчальна релаксація. Робота з образоном», «Кросенс», «Книжкова інсталяція», «Шість капелюхів мислення».

Продовжила роботу тренінгу практичний психолог Віта Пех, яка розповіла про якісне інклюзивне освітнє середовище. Заступники з НВР взяли активну участь у виконанні вправ: «Вишикуватися по зростанню», «Плакат думок», «Піраміда Маслоу», «Алгоритм упровадження інклюзивного навчання в освіті», «Життя з хворобою». Також усі присутні переглянули відеоролик «Подарунок».

Тренінг пройшов в атмосфері позитиву, взаєморозуміння, співпраці та педагогічної творчості.